چهارشنبه 25 مرداد 1396  05:21 ب.ظ
نوع مطلب: (انسان ،زندگی ،) توسط: جلال موسیر لهستانی

اگر شما به طور مادرزاد و طبیعی راست دست هستید و می خواهید با دست چپ یا غیر غالب خود بنویسید این راهکار های اساسی به شما در این راه کمک می کند:

اگر خود متن اصلی را می خواهید به منابع که در پایان این پست هست مراجعه کنید.
چیزی که خواهید خواند خلاصه ای از ان و همینطور برخی بخش های اضافه هست که از خودم بوده است.

به هر دلیلی که این کار را می خواهید انجام دهید ؛ نیازمند صبر و رهانکردن آن هست. چرا که دارید یک ماهیچه که قبلا کار چندانی انجام نمی داده، را تقویت می کنید و برای این که امید خودتان را از دست ندهید اولین روز و اولین تمرین را توی تقویم خودتان علامت بزنید و توی بازه های زمانی دیگر با توجه به مقدار تمرینتان یعنی اگر تمرینتان روزانه باشد 6 ماه دیگر و اگر تمرینتان هفته ای باشد یک سال دیگر علامت بزنید.
اما چیزی که در اخر این فرایند به ان می رسید باعث می شود که شما  از خودتان خوشحال شوید.

راه کارها:

1-پوزییشن صحیح دست
وقتی که شما با دست چپ خود کار می کنید درست مثل یک بچه که برای بار اول قرار هست که بنویسد با دردسر و سختی مواجه هستید و نمی دانید که چطور باید ان را دست بگیرید پس اول با دست راست خود نحوه ی دست گرفتن قلم و مداد را امتحان کنید و بعد سعی کنید کاری را که با دست راست کرده اید را با دست چپ هم بکنید به علت عدم امادگی ماهیچه های انگشتان امکان دارد که به درستی نتوانید ان را در دست بگیرید پس سعی کنید با دست راست به کمک دست چپتان بیایید. برای اینکه به دستانتان فشار نیاید بعد از چند دقیقه نوشتن به دست چپتان استراحت دهید.

شما قرار هست که مثل یک اول دبستانی نوشتن را به نوعی دیگر یاد بگیرید پس نیازمند یک عالمه کاغذ هستید و همینطور یک خودکار یا مداد روان. بهتان توصیه می کنم که کاغذهای اولی کار خود را نگهدارید و اگر می توانید تمام کاغذها را نگهدارید چون در پایان کار انها مثل یک مدال افتخار برای شما خواهند بود.
در ابتدای کار بیشتر توجه خود را روی صحیح نوشتن کلمات بگذارید و در مراحل بعدی روی سرعت کار کنید.
هنگام کار به طور عادی با دست راست شما کاغذی که با ان می نویسید را کمی کج می کنید ، اگر هنگام کار با دست چپ هم حدود 30 یا 45 درجه کاغذ را کج کنید کار شما راحت تر خواهد بود.

1-1- با چه چیزی بنویسم
بستگی دارد که شما چه شخصیتی داشته باشید اگر فردی صبور و با اراده بسیار قوی هستید از همان ابتدا با خودکار می توانید شروع کنید. اما اگر فردی هستید که برای ادامه کار نیازمند دیدن جایزه و بازخورد بیشتری هست به ترتیبی که می گویم از لوازم تحریر استفاده کنید:

در مرحله اول بهتر هست که با مداد شروع کنید. هر چه قدر مداد شما بزرگتر و نوکش پهن تر باشد ، نتیجه راضی کننده تر خواهد بود.

درمرحله دوم بهتر هست که به سراغ مداد شمعی یا پاستل یا ماژیک بروید و روی سطوح بزرگتری مثل تخته وایتبرد یا کاغذ آ دو مهارت خودتان را ادامه بدهید. 

در مرحله سوم بهتر هست که سراغ خودکارهایی بروید که روان هستند ولی بر روی کاغذ به کندی می نویسند و هر قدر که این ابزار نوشتن بزرگتر باشد نوشتن برای شما راحت تر خواهد بود.

در مرحله چهارم بهتر هست که سراغ مداد نوکی بروید. این کار باعث می شود که شما بر روی مداد دیگر فشار چندانی وارد نکنید و بیشتر بر روی مهارت دست گرفتنان و نوشتن تمرکز کنید.

در مرحله ی پنجم بهتر است که سراغ خودکارهای روان بروید.
اگر در دفتر این کار را انجام می دهید برای خودتان یک جمله معیار داشته باشید مثلا "من این جمله را با دست چپم نوشته ام " را قبل از شروع هر تمرین بنویسید و زمانی که این کار طول می کشد را هم با تایمر بگیرید و یادداشت کنید. 


2- چگونگی شروع نوشتن:
برای شروع کردن یک کتاب کمک اموزشی برای کودکان که در ان حروف به صورت محو نوشته شده اند و قرار هست که روی ان نوشته شود را بخرید و یک دفتر که با ان راحت باشید و از جنس دفتر خوشتان بیاید را بردارید( برای مراحل بعدی که بدون نیاز به کتاب کمک اموزشی میتوانید بنویسید) شما در ابتدا حروف الفبای فارسی را تمرین کنید ( الف آ ) ، حروف زبان انگیلیسی، اشکال هندسی،  نقطه گذاری ها و جملات کوتاه و نقاشی کشیدن  ... را امتحان کنید . سعی کنید خودکاری که استفاده می کنید جادستی داشته باشد که انگشتان فشار کمتری را محتمل شوند.
نوشتن عباراتی از قبیل " من این جمله را با دست چپم نوشته ام . "و یا عبارات ساده ی تقویت کننده ی روحیه هم می تواند کمک کننده باشد.
و یا نوشتن امضای خودتان ، اسم ، ادرس ، تلفن و شماره ملی و به طور کلی هرچیزی که مربوط به شما هست . حتی می توانید کلماتی که در زمان نوشتن به ذهنتان می اید یا شعری که از حفظ بودید را بنویسید تا این کار برایتان لذت اور تر باشد.

در ابتدای کار از دفتر های خط دار استفاده کنید.
در مراحل بعد برای کنترل کردن بیشتر دست خودتان می توانید از کتاب های رنگ امیزی کودکان هم استفاده کنید . این طوری تسلط بیشتری روی حرکات تندتان خواهید داشت.

*** یکی از پیشنهاد های سایت استفاده از نوشتن اینه ای بود . یعنی اینکه به جای نوشتنن خانه ان را به صورت متصل ه ن ا خ یعنی " هانخ" بنویسیم. 

*** و همینطور یکی دیگر از پیشنهادهای سایت استفاده از طراحی معکوس بود یعنی به جای اینکه درخت برگ هایش بالا باشد بیایید و ریشه هایش را بالا بکشید.

به طور کلی شما با استفاده از دست چپتان دارید از نیمکره سمت راستتان استفاده می کنید و با اینکار از حجم بیشتری از مغز و استعدادها و توانمندی های خودتان مواجه خواهید شد.

3- همه ی کارهایت را با دست چپت انجام بده:
یک دستکش دست راستت بکن و یا اینکه با یک کش انگشت اشاره ات را به شصتت گره بزن تا دست راستت نتواند. هیچ کاری انجام بدهد.(ذهنت به طور ناخوداگاه کارها را با دست راست انجام می دهد) و تمام کارهایت را اعم از مسواک زدن ، برس زدن ، برداشتن موبایل ، زدن دکمه تلویزیون ، کار با موس ، برداشتن لیوان و .... را همه را با دست چپت انجام بده.
 انجام این کار در ابتدا بسیار سخت خواهد بود اما به مرور زمان انجام ان راحتتر خواهد شد . فراموش نکنید که شما راست دست هستید و از زمان کودکی تا الان با دست راستتان کار کرده اید . پس بی انصاف نباشید و همانقدر که برای استفاده کامل از دست راستتان وقت صرف کرده اید برای دست چپ هم وقت بگذارید و البته با این تفاوت که شما قبلا باید دیگران بهتان استفاده از دستتان را یاد می دادند ولی الان شما برای اموزش دست چپتان از دست راستتان استفاده می کنید.


3-1- برای دست چپتان کاری مجزا بگذارید:
اگر من جمله افرادی هستید که قرار نیست به طور پیوسته و هر روز و یا حتی هر هفته به طور منظم این تمرینات را انجام بدهید که البته بهتر هست من جمله این افراد باشید. اما اگر این کار برای شما حکم یک کار صرفا جالب دارد که قرار نیست شما برایش وقت چندانی در برنامه کاریتان بگذارید در این صورت پیشنهاد می کنم که بیایید و یک کار را صرفا به دست چپتان تخصص بدهید. برای مثال بگویید که من همیشه مسواکم را با دست چپم می زنم یا اینکه همیشه با دست چپم چای می نوشم. سعی کنید در کارهایی که در طول روز مجبور به تکرار چندباره ی ان هستید را با دست چپ انجام دهید این شکلی زندگیتان از حالت روزمره هم خارج می شود.
برای مثال کلیک کردن موس یا شستن ظرفها.

جالب هست بدانید که برخی از هنرمندان بزرگ مثل da Vinci and Sir Edwin Henry Landseer  و Michelangelo دو دست بوده اند . یعنی توانایی انجام کارها به طور همزمان با دو تا دست را داشته اند. منابع


نظرات()   
   
Selena Green
چهارشنبه 2 بهمن 1398 08:52 ق.ظ
That is a great tip particularly to those fresh to the blogosphere. Short but very accurate information… Appreciate your sharing this one. A must read post!
Laura Thompson
یکشنبه 29 دی 1398 01:23 ب.ظ
You have explained commenting tips really well.
Patricia Baker
چهارشنبه 25 دی 1398 05:40 ب.ظ
Very good post! We are linking to this great post on our website. Keep up the great writing.
Dorris Diaz
دوشنبه 23 دی 1398 12:29 ب.ظ
Hello! I just would like to give you a big thumbs up for your great information you have got here on this post. I will be returning to your site for more soon.
Alicia Rodd
چهارشنبه 18 دی 1398 01:20 ب.ظ
Wow! This really is by far the most helpful thing on the topic I have ever found. Thank you for your work.
Zara Lopez
یکشنبه 15 دی 1398 05:31 ب.ظ
I browsed through this amazing site and there’s so much helpful information, bookmarked
Peggy N.
شنبه 14 دی 1398 08:06 ب.ظ
Thanks for your marvelous posting! I seriously enjoyed reading it, you're a great author.I will make sure to bookmark your blog and may come back later in life. I want to encourage you to ultimately continue your great work, have a nice weekend!
Vivien Wlanoski
چهارشنبه 11 دی 1398 05:15 ب.ظ
Your style is very unique in comparison to other folks I’ve read stuff from. Many thanks for posting when you have the opportunity, Guess I will just book mark this blog.
Caroline Switson
جمعه 6 دی 1398 10:02 ق.ظ
It’s really a nice and helpful piece of information. I am happy that you simply shared this useful info with us. Please stay us informed like this. Thank you for sharing.
NaomiFlalk
سه شنبه 19 آذر 1398 08:24 ق.ظ
Download ringtones, message tones, alert tones etc... Free mobile ringtones for all type of phones, shared and submitted by our users. Choose from over 41000 ringtones uploaded under various categories. Get the latest ringtones in mp3 file format and set the coolest, trendiest tone as your mobile ringtone.<br>

<a href=https://dolotnuthietke.com/sitesmapes.php>vaaste ringtone download mp3</a>
<a href=https://dolotnuthietke.com/sitesmapes.php>iphone ringtone download mp3</a>
<a href=https://dolotnuthietke.com>iphone ringtone download mp3</a>
<br>

Access unlimited number of ringtones and download them with out sign up or registration. Surveys reveal that more than half of the mobile phone users between 15 to 30 years of age download ringtones at least once. To upload and share your collection of ringtones with other, click the 'Upload Ringtone' button and submit .mp3 files under 2MB in size.<br>

<a href="http://www.arezohaa.ir/post/14549/">radha krishna ringtone download mp3</a>
50d0410
http://bit.do/AllisonSchaefer5659
شنبه 12 مرداد 1398 04:22 ق.ظ
Hello there! This article could not be written much better!
Reading through this article reminds me of my previous roommate!
He always kept preaching about this. I am going to forward this article to him.
Pretty sure he'll have a great read. Thanks for sharing!
Rigor X Male Enhancement Reviews
یکشنبه 6 مرداد 1398 12:22 ق.ظ
Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to far added agreeable from you! However, how could we communicate?
http://mobility-corp.com/index.php/component/k2/itemlist/user/3072629
جمعه 7 تیر 1398 02:23 ب.ظ
Howdy! I know this is kind of off topic but I was wondering if
you knew where I could get a captcha plugin for my comment form?

I'm using the same blog platform as yours and I'm having problems finding one?
Thanks a lot!
http://url.letschat.info/naturalbiogenicsforskolinreviews461834
جمعه 7 تیر 1398 11:12 ق.ظ
I rattling delighted to find this site on bing, just what I was
looking for :D also saved to my bookmarks.
http://pixelscholars.org/engl202-022/groups/lose-the-corporation-30-and-also-the-best-dietary-pill/
پنجشنبه 6 تیر 1398 07:35 ب.ظ
I think this is one of the most significant information for me.
And i am glad reading your article. But want to remark on few general things, The site
style is great, the articles is really excellent :
D. Good job, cheers
generic viagra online canadian
جمعه 17 خرداد 1398 08:31 ب.ظ

Stunning quest there. What occurred after? Good luck!
فاطمه
دوشنبه 26 فروردین 1398 12:42 ب.ظ
سلام. خیلی ممنون از مطلب خوبتون
math playground green mission
جمعه 26 بهمن 1397 10:06 ق.ظ
Thank for sharing
math playground green mission
جمعه 26 بهمن 1397 10:06 ق.ظ
I like the blog of you
кредиты онлайн на карту
شنبه 22 دی 1397 03:38 ب.ظ
кредиты онлайн на карту украина
онлайн кредит на банковскую карту
кредит онлайн оформить
взять кредит онлайн
кредиты онлайн на банковскую карту
кредит онлайн круглосуточно
شنبه 22 دی 1397 03:07 ب.ظ
кредит на банковскую карту онлайн украина
взять кредит онлайн в украине
кредит на карточку без отказа украина
кредит на картку
кредит на банковскую карту
онлайн украина
ضد آفتاب لافارر رنگی
شنبه 19 آبان 1397 12:44 ب.ظ

thanks good
Saudi
جمعه 16 شهریور 1397 02:18 ق.ظ
It is іn ρoint of fact a ɡreat аnd helpful piec of іnformation. Ӏ аm satisfied that youu ϳust shared tһis uѕeful info with
uѕ. Please kkeep us informed likoe tһis. Thank ʏoᥙ for sharing.
یکشنبه 4 شهریور 1397 01:38 ب.ظ
خیلی ممنون از مطلبی که قرار دادید.من به طور طبیعی با دو دستم به طور همزمان کار میکنم ولی بعضی از کار ها رو مثل دریبل زدن در بسکتبال و یا مسواک زدن رو فقط با دست چپ میتونم انجام بدم.اخیرا توی یک مقاله خوندم که این یه مشکله که حتی میتونه باعث مشکلات روانی بشه و باید جلوش رو گرفت.آیا این از لحاظ علمی درست هست؟
پاسخ جلال موسیر لهستانی : سلام من هم همین را شنیدم
حتی اینکه از دست چپ شروع به استفاده کنند می تونه اثر منفی داشته باشه
ولی مثل اینکه شما از بچگی همین شکلی بودید
هنرمندای مشهوری بودند که این طوری بودند و جزو یک صدم درصد دنیا محسوب میشید
مطمئن نیستم ولی اگر از بچگی اینشکلی بودید نباید موردی داشته باشه
Stone Janah
چهارشنبه 13 تیر 1397 09:43 ق.ظ
Thɑnk yоu for thе gooⅾ writeup. Ӏt in fɑct ԝɑѕ a amusement account іt.
Loοk advanced tо far addded agreeable fгom yoս!

However, hoᴡ caan we communicate?
wallache
چهارشنبه 13 تیر 1397 06:52 ق.ظ
Greetings! Ꮩery useful advice ԝithin this article!

It's tһe lіttle changes thаt ѡill makе thе moѕt signifіcant сhanges.
Thznks fоr sharing!
juanita
جمعه 1 تیر 1397 08:15 ق.ظ
I know tһis sit offeгs quality based articles ɑnd extra
material, is thеre any other site ᴡhich provides these kinds of tһings iin quality?
Yvonne
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 02:27 ب.ظ
I loved ass much as you'll receive carried
out right here. The sketch is attractive, yoour authoded material stylish.

nonetheless, you command get bought an edginess over that you wish be deelivering tthe following.
unwell unquestionably come more formerly again as exachtly the
same nearly very often inside case you shield this hike.
займ на карту срочно без проверок круглосуточно
جمعه 21 اردیبهشت 1397 08:05 ب.ظ
кредиты на карту круглосуточно
момент кредит на карту
круглосуточный микрозайм
займ на карту должникам
кредит срочно на карту без отказа
деньги на карту быстро без отказа
кредит на карту украина
depforce
جمعه 31 فروردین 1397 09:25 ب.ظ
Do you mind iff I quote a couple off your posts as long as I profide credit annd sourdes back to your weblog?
My bloig skte iis iin the exact ssame aeea of interest as yours and my usets wouhld truly benefit
from a llot oof the information yyou prresent here. Please let me know if
this okk wuth you. Appreciate it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو